Panasonic Electronic Components ELL-ATV561M
ELL-ATV561M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-ATV561M
Brief Description
FIXED IND 560UH 390MA 820 MOHM
Datasheet Download
ELL-ATV561M.pdf
Availability of ELL-ATV561M
QUANTITY
ELL-ATV561M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-ATV561M
Internal Part NumberEIS-ELL-ATV561M
Material - CoreFerrite
Inductance560µH
Tolerance±20%
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)820 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-ATV561M
Related LinksELL-A, ELL-ATV561M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-ATV561M Details Description
Related parts for ELL-ATV561M
C/A 62.5/125UM,ZIPST,MTRJ datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 128TQFP datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT YELLOW 0.30" CC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SUBMIN SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
SI-FP-D1A datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
24-bit 192kHz Stereo DAC with 1.7Vrms Line Driver IC datasheet.pdf