Panasonic Electronic Components ELL-ATV5R1N
ELL-ATV5R1N picture photo
Mfg. Part Number
ELL-ATV5R1N
Brief Description
FIXED IND 5.1UH 4.35A 14 MOHM
Datasheet Download
ELL-ATV5R1N.pdf
Availability of ELL-ATV5R1N
QUANTITY
ELL-ATV5R1N Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-ATV5R1N
Internal Part NumberEIS-ELL-ATV5R1N
Material - CoreFerrite
Inductance5.1µH
Tolerance±30%
Current Rating4.35A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)14 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-ATV5R1N
Related LinksELL-A, ELL-ATV5R1N Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-ATV5R1N Details Description
Related parts for ELL-ATV5R1N
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 4DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC FPGA 195 I/O 400VFBGA datasheet.pdf
DSUB 15 F SOD FLOA G ZINC datasheet.pdf