Panasonic Electronic Components ELL-ATV821M
ELL-ATV821M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-ATV821M
Brief Description
FIXED IND 820UH 340MA 1.27 OHM
Datasheet Download
ELL-ATV821M.pdf
Availability of ELL-ATV821M
QUANTITY
ELL-ATV821M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-ATV821M
Internal Part NumberEIS-ELL-ATV821M
Material - CoreFerrite
Inductance820µH
Tolerance±20%
Current Rating340mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.27 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-ATV821M
Related LinksELL-A, ELL-ATV821M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-ATV821M Details Description
Related parts for ELL-ATV821M
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 24.1X37.1X72.1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 0.115 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
MCX-MCX RA PLG RG-316 48" datasheet.pdf