Panasonic Electronic Components ELL-SFG151MA
ELL-SFG151MA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG151MA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 190MA 3.8 OHM
Datasheet Download
ELL-SFG151MA.pdf
Availability of ELL-SFG151MA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ELL-SFG151MA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG151MA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG151MA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELL-5PR,ELL-5PS,ELL-SFG Series 01/Apr/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating190mA
Current - Saturation190mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.8 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG151MA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG151MA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG151MA Details Description
Related parts for ELL-SFG151MA
TRANS NPN 100V 6A TO-220 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 470MA 1.77 OHM datasheet.pdf
IC NON-RETRIGGER MULTIVIB 16SSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MCU ARM7 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
GSP2 APPLIANCE INLET 15A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW 1005 datasheet.pdf