Panasonic Electronic Components ELL-SFG181MA
ELL-SFG181MA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG181MA
Brief Description
FIXED IND 180UH 180MA 4.3 OHM
Datasheet Download
ELL-SFG181MA.pdf
Availability of ELL-SFG181MA
QUANTITY
ELL-SFG181MA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG181MA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG181MA
Material - Core-
Inductance180µH
Tolerance±20%
Current Rating180mA
Current - Saturation180mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.3 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG181MA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG181MA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG181MA Details Description
Related parts for ELL-SFG181MA
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT CAP 36POS VERT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf