Panasonic Electronic Components ELL-SFG2R2NA
ELL-SFG2R2NA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG2R2NA
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 1.35A 79 MOHM
Datasheet Download
ELL-SFG2R2NA.pdf
Availability of ELL-SFG2R2NA
QUANTITY
ELL-SFG2R2NA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG2R2NA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG2R2NA
Standard Package2,000
SeriesG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±30%
Current Rating1.35A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)79 mOhm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG2R2NA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG2R2NA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG2R2NA Details Description
Related parts for ELL-SFG2R2NA
RES SMD 18K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
OMLDWAVEGUIDE ECE089 datasheet.pdf
CONN SOCKET 2.5MM 22-26AWG datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 112K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DEMO BOARD LTC2373-18 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf