Panasonic Electronic Components ELL-SFG680MA
ELL-SFG680MA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG680MA
Brief Description
FIXED IND 68UH 310MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
ELL-SFG680MA.pdf
Availability of ELL-SFG680MA
QUANTITY
ELL-SFG680MA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG680MA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG680MA
Standard Package1
SeriesG
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating310mA
Current - Saturation270mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG680MA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG680MA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG680MA Details Description
Related parts for ELL-SFG680MA
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SWITCH PROGR TO92 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
LJT 4C 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
RES 33K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf