Panasonic Electronic Components ELL-SFG680MA
ELL-SFG680MA picture photo
Mfg. Part Number
ELL-SFG680MA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 68UH 310MA 1.5 OHM SMD
Datasheet Download
ELL-SFG680MA.pdf
Availability of ELL-SFG680MA
QUANTITY
ELL-SFG680MA Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-SFG680MA
Internal Part NumberEIS-ELL-SFG680MA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLELL-5PR,ELL-5PS,ELL-SFG Series 01/Apr/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating310mA
Current - Saturation270mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.5 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-SFG680MA
Related LinksELL-SF, ELL-SFG680MA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-SFG680MA Details Description
Related parts for ELL-SFG680MA
PHOTODIODE BLUE SENSITIVE datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TACTILE RECTANGULAR CLEAR datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V R2H 1206 datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 1100A 200V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf