Panasonic Electronic Components ELL-VGG150M
ELL-VGG150M picture photo
Mfg. Part Number
ELL-VGG150M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 490MA 640 MOHM
Datasheet Download
ELL-VGG150M.pdf
Availability of ELL-VGG150M
QUANTITY
ELL-VGG150M Order Process
Ship out your order
Specifications of ELL-VGG150M
Internal Part NumberEIS-ELL-VGG150M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating490mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)640 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELL-VGG150M
Related LinksELL-V, ELL-VGG150M Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELL-VGG150M Details Description
Related parts for ELL-VGG150M
FILTER LINE 1MH 15A VERTICAL datasheet.pdf
LED 4HI 3MM GRN/YEL/GRN/YEL PCMT datasheet.pdf
SCR SENS 200V 4A TO202 datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 170MA 1.8 OHM datasheet.pdf
TEST LEAD BLK REPLACEMENT FUSED datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .102M 19POS datasheet.pdf
CONN HDR 19POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf