Bivar, Inc. ELM12205SRDLT
ELM12205SRDLT picture photo
Mfg. Part Number
ELM12205SRDLT
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY 0.220" 5MM RED DIFF 2LD
Datasheet Download
ELM12205SRDLT.pdf
Availability of ELM12205SRDLT
QUANTITY
ELM12205SRDLT Order Process
Ship out your order
Specifications of ELM12205SRDLT
Internal Part NumberEIS-ELM12205SRDLT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELM12205SRDLT
Related LinksELM122, ELM12205SRDLT Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
ELM12205SRDLT Details Description
Related parts for ELM12205SRDLT
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 5MHZ 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.26A 130 MOHM datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
PWRBLADE RA REC datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf