Bivar, Inc. ELM54803YDT
ELM54803YDT picture photo
Mfg. Part Number
ELM54803YDT
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED ASSY 0.480" 3MM YLW DIFF 2LD
Datasheet Download
ELM54803YDT.pdf
Availability of ELM54803YDT
QUANTITY
ELM54803YDT Order Process
Ship out your order
Specifications of ELM54803YDT
Internal Part NumberEIS-ELM54803YDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELM54803YDT
Related LinksELM54, ELM54803YDT Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
ELM54803YDT Details Description
Related parts for ELM54803YDT
RES SMD 750K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.4PF 100V 0805 datasheet.pdf
RES 1 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
3/8 INCH HST BLACK 25/4'/PKG datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 60MM datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf