Panasonic Electronic Components ELT-5KT220LB
ELT-5KT220LB picture photo
Mfg. Part Number
ELT-5KT220LB
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 420MA 900 MOHM
Datasheet Download
ELT-5KT220LB.pdf
Availability of ELT-5KT220LB
QUANTITY
ELT-5KT220LB Order Process
Ship out your order
Specifications of ELT-5KT220LB
Internal Part NumberEIS-ELT-5KT220LB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series5KT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±15%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)900 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.228" L x 0.204" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELT-5KT220LB
Related LinksELT-5K, ELT-5KT220LB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ELT-5KT220LB Details Description
Related parts for ELT-5KT220LB
TRANS 2NPN 30V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 870MA 80 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 288 I/O 484FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR MALE-R/A FMAL 6POS 3' datasheet.pdf
9P SCREEN CAP WITH LANYARD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 370MA 930 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.6A 26 MOHM SMD datasheet.pdf