United Chemi-Con ELXM451VSN331MA45S
ELXM451VSN331MA45S picture photo
Mfg. Part Number
ELXM451VSN331MA45S
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Datasheet Download
ELXM451VSN331MA45S.pdf
Availability of ELXM451VSN331MA45S
QUANTITY
ELXM451VSN331MA45S Order Process
Ship out your order
Specifications of ELXM451VSN331MA45S
Internal Part NumberEIS-ELXM451VSN331MA45S
PackagingBulk
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating450V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.6A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ELXM451VSN331MA45S
Related LinksELXM451VS, ELXM451VSN331MA45S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
ELXM451VSN331MA45S Details Description
Related parts for ELXM451VSN331MA45S
RES SMD 17.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
RES SMD 54.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf