Eaton (formerly Cooper Bussmann) EM222106V
EM222106V picture photo
Mfg. Part Number
EM222106V
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK PLUG
Datasheet Download
EM222106V.pdf
Availability of EM222106V
QUANTITY
EM222106V Order Process
Ship out your order
Specifications of EM222106V
Internal Part NumberEIS-EM222106V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EM222106V
Related LinksEM22, EM222106V Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
EM222106V Details Description
Related parts for EM222106V
IC REG LDO 8V 1A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.35K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.42 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS HIGH 50PPM datasheet.pdf
CAP CER 220UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf