Rohm Semiconductor EMH60T2R
EMH60T2R picture photo
Mfg. Part Number
EMH60T2R
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Brief Description
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W EMT6
Datasheet Download
EMH60T2R.pdf
Availability of EMH60T2R
QUANTITY
EMH60T2R Order Process
Ship out your order
Specifications of EMH60T2R
Internal Part NumberEIS-EMH60T2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Transistor Type2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)2.2k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)47k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic150mV @ 500µA, 5mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition250MHz
Power - Max150mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Supplier Device PackageEMT6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMH60T2R
Related LinksEMH6, EMH60T2R Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
EMH60T2R Details Description
Related parts for EMH60T2R
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 500 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 270A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 1A 1.86 OHM TH datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
RES 517K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf