ST EMIF01-10005W5
EMIF01-10005W5 picture photo
Mfg. Part Number
EMIF01-10005W5
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
IC FILTER EMI 2LINE ESD SOT323-5
Datasheet Download
EMIF01-10005W5.pdf
Availability of EMIF01-10005W5
QUANTITY
EMIF01-10005W5 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMIF01-10005W5
Internal Part NumberEIS-EMIF01-10005W5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsEMIF01-10005 View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyRC (Pi)
Number of Channels2
Center / Cutoff Frequency900MHz (Cutoff)
Attenuation Value24dB @ 900MHz
Resistance - Channel (Ohms)100
Current-
ValuesR = 100 Ohms, C = 50pF
ESD ProtectionYes
Filter Order2nd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.043" (1.10mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMIF01-10005W5
Related LinksEMIF01-, EMIF01-10005W5 Datasheet, ST Distributor
EMIF01-10005W5 Details Description
Related parts for EMIF01-10005W5
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
RES 732 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf