ST EMIF04-1005M8
EMIF04-1005M8 picture photo
Mfg. Part Number
EMIF04-1005M8
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
IC EMI FILTER 4LINE ESD 8UQFN
Datasheet Download
EMIF04-1005M8.pdf
Availability of EMIF04-1005M8
QUANTITY
EMIF04-1005M8 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMIF04-1005M8
Internal Part NumberEIS-EMIF04-1005M8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsEMIF04-1005M8 View All Specifications
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyRC (Pi)
Number of Channels4
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value34dB @ 900MHz ~ 1.8GHz
Resistance - Channel (Ohms)100
Current10mA
ValuesR = 100 Ohms, C = 45pF (Total)
ESD ProtectionYes
Filter Order2nd
ApplicationsData Lines for Mobile Devices
Package / Case8-UFDFN Exposed Pad
Size / Dimension0.067" L x 0.059" W (1.70mm x 1.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMIF04-1005M8
Related LinksEMIF04, EMIF04-1005M8 Datasheet, ST Distributor
EMIF04-1005M8 Details Description
Related parts for EMIF04-1005M8
IC CIRC SUPERVISORY LP SOT23-8 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SC70-3 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 2GHZ 28VQFN datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORE E 3.1UH N87 datasheet.pdf
MVB BACKBONE INTERF SET FOR 4-CO datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf