Taiyo Yuden EMK063BJ152KP-F
EMK063BJ152KP-F picture photo
Mfg. Part Number
EMK063BJ152KP-F
Brief Description
CAP CER 1500PF 16V X5R 0201
Datasheet Download
EMK063BJ152KP-F.pdf
Availability of EMK063BJ152KP-F
QUANTITY
EMK063BJ152KP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK063BJ152KP-F
Internal Part NumberEIS-EMK063BJ152KP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK063BJ152KP-F
Related LinksEMK063B, EMK063BJ152KP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK063BJ152KP-F Details Description
Related parts for EMK063BJ152KP-F
IC PROM SER C-TEMP 3.3V 44-PLCC datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 5V 12.8MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
MOD BT2.0 CLASS 1 CSR CHIP ANT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.625" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
HDM EMPR070F110F K datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V 20% X6S 0805 datasheet.pdf
24-bit, 192kHz Stereo CODEC with Volume Control IC datasheet.pdf