Taiyo Yuden EMK063BJ473KP-F
EMK063BJ473KP-F picture photo
Mfg. Part Number
EMK063BJ473KP-F
Brief Description
CAP CER 0.047UF 16V X5R 0201
Datasheet Download
EMK063BJ473KP-F.pdf
Availability of EMK063BJ473KP-F
QUANTITY
EMK063BJ473KP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK063BJ473KP-F
Internal Part NumberEIS-EMK063BJ473KP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK063BJ473KP-F
Related LinksEMK063B, EMK063BJ473KP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK063BJ473KP-F Details Description
Related parts for EMK063BJ473KP-F
CAP CER 24PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 3.30K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
CONVOLUTED TUBING 1'' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf