Taiyo Yuden EMK063C6472MP-F
EMK063C6472MP-F picture photo
Mfg. Part Number
EMK063C6472MP-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4700PF 16V X6S 0201
Datasheet Download
EMK063C6472MP-F.pdf
Availability of EMK063C6472MP-F
QUANTITY
EMK063C6472MP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK063C6472MP-F
Internal Part NumberEIS-EMK063C6472MP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK063C6472MP-F
Related LinksEMK063C, EMK063C6472MP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK063C6472MP-F Details Description
Related parts for EMK063C6472MP-F
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 2A DO220AA datasheet.pdf
BOARD DEMO AUDIO DEVELOPMENT datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RD ENERGY HARVESTING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
GDT 420V 20KA datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf