Taiyo Yuden EMK105BJ224MV-F
EMK105BJ224MV-F picture photo
Mfg. Part Number
EMK105BJ224MV-F
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402
Datasheet Download
EMK105BJ224MV-F.pdf
Availability of EMK105BJ224MV-F
QUANTITY
EMK105BJ224MV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK105BJ224MV-F
Internal Part NumberEIS-EMK105BJ224MV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK105BJ224MV-F
Related LinksEMK105B, EMK105BJ224MV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK105BJ224MV-F Details Description
Related parts for EMK105BJ224MV-F
CAP CER 1.8PF 150V 0606 datasheet.pdf
LED CBI 2X4MM QUAD ARRAY GRN/YLW datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FUEL PUMP TERMINAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
YELLOW SHRINK TRAK .75" 500/BX datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 66POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 40V DPAK datasheet.pdf