Taiyo Yuden EMK107BJ105MA-T
EMK107BJ105MA-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK107BJ105MA-T
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X5R 0603
Datasheet Download
EMK107BJ105MA-T.pdf
Availability of EMK107BJ105MA-T
QUANTITY
EMK107BJ105MA-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK107BJ105MA-T
Internal Part NumberEIS-EMK107BJ105MA-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK107BJ105MA-T
Related LinksEMK107B, EMK107BJ105MA-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK107BJ105MA-T Details Description
Related parts for EMK107BJ105MA-T
CAP CER 6800PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR/MEMORY 10BIT 24SO datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 140MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 12A TO277A datasheet.pdf