Taiyo Yuden EMK212BBJ226MG-T
EMK212BBJ226MG-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK212BBJ226MG-T
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 0805
Datasheet Download
EMK212BBJ226MG-T.pdf
Availability of EMK212BBJ226MG-T
QUANTITY
EMK212BBJ226MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK212BBJ226MG-T
Internal Part NumberEIS-EMK212BBJ226MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK212BBJ226MG-T
Related LinksEMK212BB, EMK212BBJ226MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK212BBJ226MG-T Details Description
Related parts for EMK212BBJ226MG-T
IC CTLR 3PHASE VR10 48-MLQP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V 10% BP 0805 datasheet.pdf
TCO 250VAC 15A 84C(183F) CYLNDR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14DHVQFN datasheet.pdf
599T CARBIDE DIAG.CUTTER datasheet.pdf
CT6CX7 SOLDERING TIP 3 2MM datasheet.pdf