Taiyo Yuden EMK316B7684MF-T
EMK316B7684MF-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK316B7684MF-T
Brief Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
EMK316B7684MF-T.pdf
Availability of EMK316B7684MF-T
QUANTITY
EMK316B7684MF-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK316B7684MF-T
Internal Part NumberEIS-EMK316B7684MF-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK316B7684MF-T
Related LinksEMK316B, EMK316B7684MF-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK316B7684MF-T Details Description
Related parts for EMK316B7684MF-T
CONN IC DIP SOCKET 32POS TIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC DRIVER GATE DUAL 5A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOTOR STARTER datasheet.pdf
IC GATE DVR DUAL INV 4A 8-SOIC datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 66D datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.6A 8LFCSP datasheet.pdf