Taiyo Yuden EMK325B7106KN-T
EMK325B7106KN-T picture photo
Mfg. Part Number
EMK325B7106KN-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1210
Datasheet Download
EMK325B7106KN-T.pdf
Availability of EMK325B7106KN-T
QUANTITY
EMK325B7106KN-T Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK325B7106KN-T
Internal Part NumberEIS-EMK325B7106KN-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK325B7106KN-T
Related LinksEMK325B, EMK325B7106KN-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK325B7106KN-T Details Description
Related parts for EMK325B7106KN-T
IC MCU 8BIT 3KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 3POS 3' datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 9A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf