Taiyo Yuden EMK325B7226MM-TR
EMK325B7226MM-TR picture photo
Mfg. Part Number
EMK325B7226MM-TR
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Datasheet Download
EMK325B7226MM-TR.pdf
Availability of EMK325B7226MM-TR
QUANTITY
EMK325B7226MM-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of EMK325B7226MM-TR
Internal Part NumberEIS-EMK325B7226MM-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMK325B7226MM-TR
Related LinksEMK325B7, EMK325B7226MM-TR Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
EMK325B7226MM-TR Details Description
Related parts for EMK325B7226MM-TR
TCO 250VAC 2A 168C(334F) AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
TRIMMER 470 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 90VFBGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
25P + PE MALE INSERT 10A 250V/UL datasheet.pdf