Sullins Connector Solutions EMM10DTAD-S664
EMM10DTAD-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EMM10DTAD-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM10DTAD-S664.pdf
Availability of EMM10DTAD-S664
QUANTITY
EMM10DTAD-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM10DTAD-S664
Internal Part NumberEIS-EMM10DTAD-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM10DTAD-S664
Related LinksEMM10DT, EMM10DTAD-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM10DTAD-S664 Details Description
Related parts for EMM10DTAD-S664
TERM RING NON INS 22-18 AWG #10 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN BKY 07CKT datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 26000UF 20% 10V FLATPCK datasheet.pdf