Sullins Connector Solutions EMM12DRKN-S13
EMM12DRKN-S13 picture photo
Mfg. Part Number
EMM12DRKN-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND
Datasheet Download
EMM12DRKN-S13.pdf
Availability of EMM12DRKN-S13
QUANTITY
EMM12DRKN-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM12DRKN-S13
Internal Part NumberEIS-EMM12DRKN-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM12DRKN-S13
Related LinksEMM12D, EMM12DRKN-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM12DRKN-S13 Details Description
Related parts for EMM12DRKN-S13
DIP CABLE - HDM24H/AE24M/HDM24H datasheet.pdf
OSC VCXO 35.328MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 13POS datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf