Sullins Connector Solutions EMM12DTBN-S189
EMM12DTBN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
EMM12DTBN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EMM12DTBN-S189.pdf
Availability of EMM12DTBN-S189
QUANTITY
EMM12DTBN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM12DTBN-S189
Internal Part NumberEIS-EMM12DTBN-S189
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM12DTBN-S189
Related LinksEMM12DT, EMM12DTBN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM12DTBN-S189 Details Description
Related parts for EMM12DTBN-S189
SOLDER PASTE NO-CLEAN 10CC SYR datasheet.pdf
5091 APPLIANCE OUTLET 15A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.260" NYLON WHITE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf