Sullins Connector Solutions EMM15DREN
EMM15DREN picture photo
Mfg. Part Number
EMM15DREN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET
Datasheet Download
EMM15DREN.pdf
Availability of EMM15DREN
QUANTITY
EMM15DREN Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM15DREN
Internal Part NumberEIS-EMM15DREN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM15DREN
Related LinksEMM1, EMM15DREN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM15DREN Details Description
Related parts for EMM15DREN
IC REG LDO 6V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
IC SERIAL-OUT SHIFT-REG 16-SOIC datasheet.pdf
RES 13 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW DIFF 15MA RA datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CAT5E RJ45-RJ45, RA 2M datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
SCREW,SET,SQ HD,CUP PT datasheet.pdf
21000UF 15V 51X79 85C ST datasheet.pdf