Sullins Connector Solutions EMM15DRSD-S664
EMM15DRSD-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EMM15DRSD-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
EMM15DRSD-S664.pdf
Availability of EMM15DRSD-S664
QUANTITY
EMM15DRSD-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM15DRSD-S664
Internal Part NumberEIS-EMM15DRSD-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM15DRSD-S664
Related LinksEMM15DR, EMM15DRSD-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM15DRSD-S664 Details Description
Related parts for EMM15DRSD-S664
EMITTER IR VIS MULTI-M 30MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN ADAPTER 8P-8P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 0.237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf