Sullins Connector Solutions EMM15DRYH-S13
EMM15DRYH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
EMM15DRYH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
EMM15DRYH-S13.pdf
Availability of EMM15DRYH-S13
QUANTITY
EMM15DRYH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM15DRYH-S13
Internal Part NumberEIS-EMM15DRYH-S13
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM15DRYH-S13
Related LinksEMM15D, EMM15DRYH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM15DRYH-S13 Details Description
Related parts for EMM15DRYH-S13
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BK 100' datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 16POS datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 180D A/T datasheet.pdf
20AWG 7/28 25C FOIL SHLD 100' datasheet.pdf
CRYSTAL 15.000000 MHZ SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 5.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf