Sullins Connector Solutions EMM15DTKH-S288
EMM15DTKH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
EMM15DTKH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
EMM15DTKH-S288.pdf
Availability of EMM15DTKH-S288
QUANTITY
EMM15DTKH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM15DTKH-S288
Internal Part NumberEIS-EMM15DTKH-S288
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM15DTKH-S288
Related LinksEMM15DT, EMM15DTKH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM15DTKH-S288 Details Description
Related parts for EMM15DTKH-S288
FUSE 1.5A 600V GLASS SHORT RJS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
IC XA MCU 16BIT 32K OTP 80-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE W/U.FL ANT CONN datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB datasheet.pdf
OSC XO 1.093GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS 2.54MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LED STAR 1W 2700K 12VAC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf