Sullins Connector Solutions EMM22DTBT-S664
EMM22DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
EMM22DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156
Datasheet Download
EMM22DTBT-S664.pdf
Availability of EMM22DTBT-S664
QUANTITY
EMM22DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM22DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-EMM22DTBT-S664
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM22DTBT-S664
Related LinksEMM22DT, EMM22DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM22DTBT-S664 Details Description
Related parts for EMM22DTBT-S664
CONN HOUSING TAB 12POS DUAL FREE datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1MM SMD AU datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 79MA 22 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
SERIES I, ELECTRONIC SPLICE datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf