Sullins Connector Solutions EMM25DRUN
EMM25DRUN picture photo
Mfg. Part Number
EMM25DRUN
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
EMM25DRUN.pdf
Availability of EMM25DRUN
QUANTITY
EMM25DRUN Order Process
Ship out your order
Specifications of EMM25DRUN
Internal Part NumberEIS-EMM25DRUN
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMM25DRUN
Related LinksEMM2, EMM25DRUN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EMM25DRUN Details Description
Related parts for EMM25DRUN
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COLL 8SO datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO220-3 datasheet.pdf
IC LNA GPS/GNSS 4WLP datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 6.5A 12 MOHM SMD datasheet.pdf