United Chemi-Con EMVA500ADA330MF80G
EMVA500ADA330MF80G picture photo
Mfg. Part Number
EMVA500ADA330MF80G
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Datasheet Download
EMVA500ADA330MF80G.pdf
Availability of EMVA500ADA330MF80G
QUANTITY
EMVA500ADA330MF80G Order Process
Ship out your order
Specifications of EMVA500ADA330MF80G
Internal Part NumberEIS-EMVA500ADA330MF80G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current70mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.303" (7.70mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMVA500ADA330MF80G
Related LinksEMVA500AD, EMVA500ADA330MF80G Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EMVA500ADA330MF80G Details Description
Related parts for EMVA500ADA330MF80G
IC FPGA 289 I/O 352BGA datasheet.pdf
RES SMD 19.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 350V 90MA 6SOP datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC CLK GEN LVDS/LVPECL 40VFQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.8MM SMD GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 130PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf