United Chemi-Con EMVE100ADA331MHA0G
EMVE100ADA331MHA0G picture photo
Mfg. Part Number
EMVE100ADA331MHA0G
Brief Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
EMVE100ADA331MHA0G.pdf
Availability of EMVE100ADA331MHA0G
QUANTITY
EMVE100ADA331MHA0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EMVE100ADA331MHA0G
Internal Part NumberEIS-EMVE100ADA331MHA0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current290mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMVE100ADA331MHA0G
Related LinksEMVE100AD, EMVE100ADA331MHA0G Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EMVE100ADA331MHA0G Details Description
Related parts for EMVE100ADA331MHA0G
IC CPLD 288MC 15NS 352BGA datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 170MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf