United Chemi-Con EMVE100GDA332MLH0S
EMVE100GDA332MLH0S picture photo
Mfg. Part Number
EMVE100GDA332MLH0S
Brief Description
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
EMVE100GDA332MLH0S.pdf
Availability of EMVE100GDA332MLH0S
QUANTITY
EMVE100GDA332MLH0S Order Process
Ship out your order
Specifications of EMVE100GDA332MLH0S
Internal Part NumberEIS-EMVE100GDA332MLH0S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMVE100GDA332MLH0S
Related LinksEMVE100GD, EMVE100GDA332MLH0S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EMVE100GDA332MLH0S Details Description
Related parts for EMVE100GDA332MLH0S
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 26A TO-247 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS PNL MNT SCKT datasheet.pdf
IC DVR/RCVR TIA/EIA 232 28-SSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf