United Chemi-Con EMVE630ADA220MF80G
EMVE630ADA220MF80G picture photo
Mfg. Part Number
EMVE630ADA220MF80G
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD
Datasheet Download
EMVE630ADA220MF80G.pdf
Availability of EMVE630ADA220MF80G
QUANTITY
EMVE630ADA220MF80G Order Process
Ship out your order
Specifications of EMVE630ADA220MF80G
Internal Part NumberEIS-EMVE630ADA220MF80G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current58mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.303" (7.70mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMVE630ADA220MF80G
Related LinksEMVE630AD, EMVE630ADA220MF80G Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EMVE630ADA220MF80G Details Description
Related parts for EMVE630ADA220MF80G
CONN HDR DUAL 30POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 250MW SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS W/SOCKETS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
MICRO 21C P 120" WHT FLOAT datasheet.pdf
CONVERSION KIT datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
SHIELDED RA RECEPTACLE 36 POS,15 datasheet.pdf
68UF 10V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf