United Chemi-Con EMVY350ARA681MKE0S
EMVY350ARA681MKE0S picture photo
Mfg. Part Number
EMVY350ARA681MKE0S
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
EMVY350ARA681MKE0S.pdf
Availability of EMVY350ARA681MKE0S
QUANTITY
EMVY350ARA681MKE0S Order Process
Ship out your order
Specifications of EMVY350ARA681MKE0S
Internal Part NumberEIS-EMVY350ARA681MKE0S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current-
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMVY350ARA681MKE0S
Related LinksEMVY350AR, EMVY350ARA681MKE0S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EMVY350ARA681MKE0S Details Description
Related parts for EMVY350ARA681MKE0S
SENS 1500PSI 1/8-27 NPT 1-5V datasheet.pdf
OSC VCXO 148.35164MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
IC SCR 16A 600V TO-220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
FUSE 20A DII/E27 500VAC datasheet.pdf