United Chemi-Con EMZK100ADA151MF61G
EMZK100ADA151MF61G picture photo
Mfg. Part Number
EMZK100ADA151MF61G
Brief Description
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
EMZK100ADA151MF61G.pdf
Availability of EMZK100ADA151MF61G
QUANTITY
EMZK100ADA151MF61G Order Process
Ship out your order
Specifications of EMZK100ADA151MF61G
Internal Part NumberEIS-EMZK100ADA151MF61G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesAlchip™ MZK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current140mA
Impedance1.1 Ohm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EMZK100ADA151MF61G
Related LinksEMZK100AD, EMZK100ADA151MF61G Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EMZK100ADA151MF61G Details Description
Related parts for EMZK100ADA151MF61G
2X6UNS.FEM ASSY"B" datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 329BGA datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 15POS datasheet.pdf
VARISTOR 23V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf