Alt EP20K100EFC144-2
EP20K100EFC144-2 picture photo
Mfg. Part Number
EP20K100EFC144-2
Brief Description
IC FPGA 93 I/O 144FBGA
Datasheet Download
EP20K100EFC144-2.pdf
Availability of EP20K100EFC144-2
QUANTITY
EP20K100EFC144-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP20K100EFC144-2
Internal Part NumberEIS-EP20K100EFC144-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package160
Total RAM Bits53248
Number of I/O93
Number of Gates263000
Voltage - Supply1.71 V ~ 1.89 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case144-BGA
Supplier Device Package144-FBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP20K100EFC144-2
Related LinksEP20K100, EP20K100EFC144-2 Datasheet, Alt Distributor
EP20K100EFC144-2 Details Description
Related parts for EP20K100EFC144-2
IND DELAY LINE 160PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.92M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP SILICON 100PF 15% 11V 0402 datasheet.pdf
RES 50K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
SR BTS CB FT 6 ASY datasheet.pdf
CONN STACKING 2.1MM-2.7MM 16POS datasheet.pdf