Alt EP20K400BC652-1XV
EP20K400BC652-1XV picture photo
Mfg. Part Number
EP20K400BC652-1XV
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 502 I/O 652BGA
Datasheet Download
EP20K400BC652-1XV.pdf
Availability of EP20K400BC652-1XV
QUANTITY
EP20K400BC652-1XV Order Process
Ship out your order
Specifications of EP20K400BC652-1XV
Internal Part NumberEIS-EP20K400BC652-1XV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Sales RepresentativeElla Cai
Email[email protected]
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Bump Transfer 06/Feb/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package12
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesAPEX-20K®
Number of LABs/CLBs1664
Number of Logic Elements/Cells16640
Total RAM Bits212992
Number of I/O502
Number of Gates1052000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case652-BGA
Supplier Device Package652-BGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP20K400BC652-1XV
Related LinksEP20K400, EP20K400BC652-1XV Datasheet, Alt Distributor
EP20K400BC652-1XV Details Description
Related parts for EP20K400BC652-1XV
XFRMR LAMINATED 16VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 830MA 338 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 33PF 4KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/GRN TINT datasheet.pdf
12+12 DIL PIN HDR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf