Alt EP2S15F484I4
EP2S15F484I4 picture photo
Mfg. Part Number
EP2S15F484I4
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 342 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EP2S15F484I4.pdf
Availability of EP2S15F484I4
QUANTITY
EP2S15F484I4 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP2S15F484I4
Internal Part NumberEIS-EP2S15F484I4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix® II
Number of LABs/CLBs780
Number of Logic Elements/Cells15600
Total RAM Bits419328
Number of I/O342
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case484-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP2S15F484I4
Related LinksEP2S15, EP2S15F484I4 Datasheet, Alt Distributor
EP2S15F484I4 Details Description
Related parts for EP2S15F484I4
THUMBWHEEL datasheet.pdf
80MM 800 LUMEN 4100K 32DEG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II/LASTGASP, TP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 160PO datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 410MA 600 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.0082UF RADIAL datasheet.pdf