Alt EP2S30F484C5N
EP2S30F484C5N picture photo
Mfg. Part Number
EP2S30F484C5N
Brief Description
IC FPGA 342 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EP2S30F484C5N.pdf
Availability of EP2S30F484C5N
QUANTITY
EP2S30F484C5N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP2S30F484C5N
Internal Part NumberEIS-EP2S30F484C5N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Standard Package60
SeriesStratix® II
Number of LABs/CLBs1694
Number of Logic Elements/Cells33880
Total RAM Bits1369728
Number of I/O342
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP2S30F484C5N
Related LinksEP2S30, EP2S30F484C5N Datasheet, Alt Distributor
EP2S30F484C5N Details Description
Related parts for EP2S30F484C5N
Crystal 5.0688MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3049B/H1504TR12" datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V datasheet.pdf
GPRS/GSM MODEM DIN RAIL 24VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf