Alt EP3SE50F780C4LN
EP3SE50F780C4LN picture photo
Mfg. Part Number
EP3SE50F780C4LN
Brief Description
IC FPGA 488 I/O 780FBGA
Datasheet Download
EP3SE50F780C4LN.pdf
Availability of EP3SE50F780C4LN
QUANTITY
EP3SE50F780C4LN Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SE50F780C4LN
Internal Part NumberEIS-EP3SE50F780C4LN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesStratix® III E
Number of LABs/CLBs1900
Number of Logic Elements/Cells47500
Total RAM Bits5760000
Number of I/O488
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case780-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package780-FBGA (29x29)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SE50F780C4LN
Related LinksEP3SE50, EP3SE50F780C4LN Datasheet, Alt Distributor
EP3SE50F780C4LN Details Description
Related parts for EP3SE50F780C4LN
FIXED IND 1MH 530MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 198K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MODEL 608 TAP SWITCH 100A 300V datasheet.pdf