Alt EP3SL200F1152I4L
EP3SL200F1152I4L picture photo
Mfg. Part Number
EP3SL200F1152I4L
Datasheet Download
EP3SL200F1152I4L.pdf
Availability of EP3SL200F1152I4L
QUANTITY
EP3SL200F1152I4L Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SL200F1152I4L
Internal Part NumberEIS-EP3SL200F1152I4L
SeriesStratix® III L
Number of LABs/CLBs8000
Number of Logic Elements/Cells200000
Total RAM Bits10901504
Number of I/O744
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C