Alt EP3SL200F1152I4N
EP3SL200F1152I4N picture photo
Mfg. Part Number
EP3SL200F1152I4N
Brief Description
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA
Datasheet Download
EP3SL200F1152I4N.pdf
Availability of EP3SL200F1152I4N
QUANTITY
EP3SL200F1152I4N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SL200F1152I4N
Internal Part NumberEIS-EP3SL200F1152I4N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
SeriesStratix® III L
Number of LABs/CLBs8000
Number of Logic Elements/Cells200000
Total RAM Bits10901504
Number of I/O744
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-FBGA (35x35)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SL200F1152I4N
Related LinksEP3SL200, EP3SL200F1152I4N Datasheet, Alt Distributor
EP3SL200F1152I4N Details Description
Related parts for EP3SL200F1152I4N
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC LIU T1/J1/E1 4CH 128-TQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY REV 20V DO5 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2Q032MW-17,0C1-2 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONV 6W SIP SNG OUT datasheet.pdf