Alt EP3SL200H780C4LN
EP3SL200H780C4LN picture photo
Mfg. Part Number
EP3SL200H780C4LN
Brief Description
IC FPGA 488 I/O 780HBGA
Datasheet Download
EP3SL200H780C4LN.pdf
Availability of EP3SL200H780C4LN
QUANTITY
EP3SL200H780C4LN Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SL200H780C4LN
Internal Part NumberEIS-EP3SL200H780C4LN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package24
SeriesStratix® III L
Number of LABs/CLBs8000
Number of Logic Elements/Cells200000
Total RAM Bits10901504
Number of I/O488
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case780-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package780-HBGA (33x33)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SL200H780C4LN
Related LinksEP3SL200, EP3SL200H780C4LN Datasheet, Alt Distributor
EP3SL200H780C4LN Details Description
Related parts for EP3SL200H780C4LN
IC SRAM 4.5MBIT 10NS 208CABGA datasheet.pdf
ENCODER OPT 16PPR 6.35MM D SHAFT datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
MICRO 15C S 18" WHT JACKS NI datasheet.pdf