Alt EP3SL340H1152C4NES
EP3SL340H1152C4NES picture photo
Mfg. Part Number
EP3SL340H1152C4NES
Brief Description
IC FPGA 744 I/O 1152HBGA
Datasheet Download
EP3SL340H1152C4NES.pdf
Availability of EP3SL340H1152C4NES
QUANTITY
EP3SL340H1152C4NES Order Process
Ship out your order
Specifications of EP3SL340H1152C4NES
Internal Part NumberEIS-EP3SL340H1152C4NES
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
SeriesStratix® III L
Number of LABs/CLBs13500
Number of Logic Elements/Cells337500
Total RAM Bits18822144
Number of I/O744
Number of Gates-
Voltage - Supply0.86 V ~ 1.15 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case1152-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1152-HBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP3SL340H1152C4NES
Related LinksEP3SL340H, EP3SL340H1152C4NES Datasheet, Alt Distributor
EP3SL340H1152C4NES Details Description
Related parts for EP3SL340H1152C4NES
BATT VRLA 12V 40AH datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FLANGED SPADE INSULKRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 63V SCREW datasheet.pdf